poradna

Chtěli byste znát detaily o našem systému zpracování a využití bioodpadu? Hledáte možnost spolupráce a chcete se dozvědět něco víc? Nevíte si rady a potřebujete poradit jak nejlépe naložit se zpracováním dřevního odpadu? Nejčastější témata, a dotazy i odpovědi na ně, jsou k nalezení právě zde. Případně stačí vyplnit jednoduchý formulář a poslat nám konkrétní dotazy, na které reagujeme zpravidla obratem.

Výkup biomasy

Jana N.
Dobrý den, naše společnost vyrábí již několik let agropelety v masivním množství a stále hledáme nové partnery pro naše projekty. Jaké druhy agropelet například vykupujete?
Petr Kocman technik
Zdravím Vás Jano. V současné chvíli vykupujeme především agropelety slunečnicové, řepkové, slaměné a otrubové. Do budoucna se ale rozhodně nebráníme jakýmkoliv perspektivním surovinám. Pokud budete mít zájem o spolupráci, neváhejte se na nás obrátit.
David D.
Chtěl bych se zeptat zda vykupujete také kusové dřevo?
Petr Kocman technik
Davide, kusové dřevo vykupujeme také. Stále se jedná o jeden z nejoblíbenějších druhů biomasy, který dále zpracováváme pro naše partnery. Pokud by byl z Vaší strany zájem, rádi se s Vámi domluvíme na nějakém druhu spolupráce.
Pavel H.
Dobrý den, mám vyrobenou dřevní štěpku (vyrobena z větví tvrdého a měkkého dřeva) připravenou k nakládce nakladačem na kamion (mám cca 2-3kamiony). Vykoupíte ji ode mě? Frakce je 1-5 cm (zřídka obsahuje drobné klacíky cca 10,15 cm). Štěpku mám u Domažlic.
Petr Kocman technik
Biomasu vykoupíme dle kalkulace, kterou Vám zasíláme v příloze. Dopravu kamionem i nakládku si zajistíme. Cena je závislá na výhřevnosti biomasy. Případně Vám můžeme připravit výkupní cenu za 1prm (prostorový metr štěpky) nebo za tunu. Spolupráce může být dlouhodobá, smluvní.
David O.
Obracím se na Vás s poptávkou výkupu krajin. Krajiny máme na dvou provozovnách okr. Hradec Králové a okr. Pelhřimov. Skladem máme na obou cca 200 prm krajin v balících od katru a sámovky. Prosím Vás o případnou cenu. Chtěli bychom spolupracovat dlouhodobě.
Petr Kocman technik
Dobrý den, ceny pro obě místa Vám posíláme v kalkulaci. Bude Vás kontaktovat kolega ohledně prohlídky a přípravy zakázky. Na spolupráci můžeme udělat i smlouvu vč. výkupních cen a termínů.
chci položit svůj dotaz

Likvidace dřevního odpadu

Petr V.
Dobrý den, měl bych dotaz , jestli vykupujete odpad z smrků tují adt...mám zahradnictví a vazárnu věnců ( Hradec Kralové ) Díky
Petr Kocman technik
Dobrý den pane Václavku. O váš dřevní odpad se určitě postaráme. Dle toho co píšete, se jedná vlastně o lesní chroští a větve. Napište mi prosím o jaké množství se jedná, případně připojte fotografii.
Ales J.
Dobrý den, jsem vlastníkem 3ha plantaže rychle rostouci dreviny (Japonsky topny topol), ktere vyuzivame na drevni masu (polena) a nemame zatim využití pro zbylý odpad (větve).Rad bych tento nevyužitý material zpeněžil. Jsme lokalita Brandys nad Labem.Děkuji za odpověd Janura
Petr Kocman technik
Dobrý den Aleši, větve samozřejmě zpracováváme, převážně z lesního porostu. Potřeboval bych znát o jaké množství a místo se jedná, a klidně připojte nějakou fotku.
Libor W.
Dobrý den, mám truhlárnu a spoustu dřevního odpadu (DTD,MDF, piliny, hobliny, prach od pil a brusek i klasické odřezky z masivu), vykupujete tyto zbytky ? Objem zhruba 2x ročně 30M3. Děkuji za odpověď
Petr Kocman technik
Dobrý den pane Wágnere, v tuto chvíli bych potřeboval nějakou fotografii, kde bude vidět podoba tohoto odpadu. Hlavně zda je nějak smíchán či nikoliv.
Jan S.
Dobrý den, mám pozemek o rozloze cca 1000m2 porostlý křovinami. Rádi bychom křoviny zlikvidovali, měli by jste zájem zpracovat takovýto materiál?
Petr Kocman technik
Pokud na pozemku jsou skutečně jen křoviny, bude taková zakázka nereálná. Služby, které by byly provedeny budou drahé a materiálu proti nim jen zanedbatelné množství. Jiná situace by byla, kdyby pozemek byl cca 5x větší a byly na něm náletové dřeviny většího vzrůstu.
Ivan R.
Jsem starosta obce z okr. Kladno. Aktuálně máme na sběrném dvoře hromadu větví z údržby zeleně a z toho co nám občané navezli. Je toho asi tak na necelý kamion štěpky. Můžete nám tento odpad zlikvidovat? V případě vašeho zájmu Vám mohu domluvit obdobnou spolupráci i s okolními obcemi.
Petr Kocman technik
Dobrý den, samozřejmě se tímto zabýváme, spojení s dalšími obcemi ve Vašem blízkém okolí do jedné zakázky bude přínosem. Budeme Vás kontaktovat kvůli prohlídce a dalším detailům k přípravě zakázky.
Jiří F.
Dobrý den, vyrábím peletky a aktuálně mám na skladě cca 300 m3 zbytků a odpadu (nekvalitní pelety, zbytky kůry, piliny). Měli byste zájem o takovýto odpad? Případně jaká by byla cena za 1m3?
Petr Kocman technik
Dobrý den, odpad (dřevní směs) je třeba vidět, prosíme o zaslání několika fotografií všech příměsí na náš mail a připište telefonní kontakt a informaci z jaké jste lokality.
Stanislav W.
Dobrý den, likvidujeme staré dřevěné domky po celé ČR. Chtěli bychom se domluvit na odběru vytříděných prken, trámů, dřevěných desek a podobně.
Petr Kocman technik
Dobrý den, dřevní odpad, který popisujete bude obsahovat nátěry, impregnace, zbytky lepenky a v neposlední řadě i kovy. Z těchto důvodů nemůžeme tento materiál zpracovat do biomasy. Nicméně Vám můžeme nabídnout službu rozdrcení takovéhoto odpadu naším drtičem dřevní hmoty. V případě zájmu nás kontaktujte.
Robert N.
Vyrábím štípané palivové dřevo v lokalitě České Budějovice, z výroby mi zbývá dřevní směs ve formě třísek, odřezků, kůry a pilin. Je reálné tuto směs s Vámi zobchodovat?
Petr Kocman technik
Dobrý den, směsný materiál, který popisujete je pro nás zajímavý, budeme potřebovat znát měsíční množství a zda máte možnost nakládky či dopravy. Prosím, kontaktujte našeho obchodního zástupce.
chci položit svůj dotaz

Těžba, vyvážení a příprava materiálu

Josef S.
Vlastním menší les blízko Kladna a potřeboval bych zlikvidovat mrtvý porost. Můžete mi s tímto problémem pomoci? Zaslal bych nějaké obrázky s hrubým popisem rozsahu práce.
Petr Kocman technik
Dobrý den pane Starý. Těžební a vyvážecí práce v lese provádíme snad každý den po mnoho let. Všechny stroje máme k dispozici, takže stačí když mi pošlete více detailů a my se Vám co nejdříve ozveme.
Klára B.
Dobrý den,u lesní příjezdové cesty mám spoustu napadaných větví a několik velkých pařezů a rád bych se jich zbavila. Provádíte i takto drobné práce?
Petr Kocman technik
Dobrý den Kláro, určitě můžeme pomoci. Zpracováváme většinou velké množství lesního odpadu, ale pomáháme i s drobnými výkony. Napište mi prosím kde se nachází místo s odpadem a připojte alespoň jednu fotografii.
Karel S.
V budoucnu budu těžit svůj les (cca 500m3). Vykoupíte ode mě težební zbytky (klest po těžbě)? Jaké termíny vyklizení od objednávky mi můžete garantovat.
Petr Kocman technik
Hezký den, klest odkoupíme. Cena je závislá na lokalitě Vašeho lesa – prosím sdělte. Těžební zbytky jsme schopní vykoupit v jakékoliv fázi přípravy - na pasece volně po ploše, na hromádkách, nebo na odvozním místě vyvezné vyvážečkou. Dohodnuté termíny vyklizení z paseky a odvozního místa můžeme garantovat smluvně.
Cyril C.
Dobrý den mám pozemek s 40 ovocnými stormy (jabloně, hruštně, švestky, třešně) a dalšími drobnějšími dřevinami. Jsem nedaleko obce Kralovice. Pozemek je relativně rovný přístupný pro traktor a podobnou techniku, dřeviny bychom vyřezali na palivové dřevo a potřebujeme zlikvidovat zbylé větve. Bude možné je seštěpkovat?
Petr Kocman technik
Dobrý den, prvotně je třeba více charakterizovat pozemek, ideálně nám pošlete odkaz v mapě s označením pozemku, abychom si ověřili příjezdnost pro naši techniku. Je pravděpodobné, že množství, které máte k dispozici (cca 40 stromů), je pro nás reálné zpracovat pouze v případě, že do štěpky půjde veškerá dřevní hmota a pokácení stromů si zajistíte sami.
Roman R.
Uvažuji o založení plantáže s RRD - japonský topol. Můžete mi odepsat, jaká bude orientační výkupní cena po odečtu nákladů na výrobu (sklizeň, doprava do teplárny)?
Petr Kocman technik
Dobrý den, obecně se dá říci, že cena sklizně RRD je cca 10-20.000,- Kč/ha (stěpka připravena na hromadě k nakládce na kamion. Pak záleží, v jaké lokalitě budete plantáž zakládat, to je totiž podstatné pro cenu dopravy štěpky na odběrné místo. Doprava dle našeho ceníku je 30,-kč/ujetý km.
chci položit svůj dotaz